PEELINGI KWASOWE KLAPP

NOWOŚĆ w Gabinecie Santal !!!
 
Zabiegi kwasami niemieckiej marki KLAPP 🇩🇪
Acid Peel Couperose - (alantoina, sok z liści aloe barbadensis, arginina, 20% kwas mlekowy, 5% mocznik)
Acid Peel Whitening - (0,5% glukozyd askorbylu, 34% kwas glikolowy, 2% hexylorezorcynol, 5% kwas kojowy, 11% kwas mlekowy, 2% kwas salicylowy
Acid Peel Acne - (14% kwas azelinowy, 2% kwas salicylowy)
Acid Peel Lifting - (5% kwas mlekowy, 40% kwas pirogronowy)
 
Peelingi są skuteczną metodą leczenia różnorodnych problemów skórnych, nawet bez pomocy medycznej.
Zwalczają uszkodzenia posłoneczne, zmniejszają plamy pigmentacyjne i powierzchowne blizny potrądzikowe a także napinają skórę. Nasze nowe peelingi chemiczne na bazie kwasów owocowych są przeznaczone do przeprowadzania profesjonalnych zabiegów przez kosmetyczkę lub kosmetologa w celu poprawy kondycji skóry. Kwasy owocowe stymulują skórę do szybszej i lepszej regeneracji. Skóra wygląda świeżo, jest gładsza i delikatniejsza.
Ponadto kwasy owocowe wspomagają produkcję kolagenu, redukują drobne zmarszczki i plamy pigmentacyjne. Pacjenci z trądzikiem mają oczyszczone pory, czystszą skórę i zmniejszone blizny potrądzikowe.



Mówiąc o pielęgnacji skóry, nie można pominąć terminów AHA i BHA. Dwie grupy kwasów są cudowną bronią w walce z oznakami starzenia i różnymi problemami skórnymi.
AHA i BHA to kwasy, które złuszczają skórę, a tym samym wspomagają proces odnowy skóry. Jako peelingi chemiczne usuwają martwe komórki naskórka i przywracają skórze jej naturalny blask. Główna różnica między tymi dwiema grupami polega na tym, że AHA działają bardziej na powierzchnię skóry, podczas gdy BHA wnikają głębiej w skórę. W rezultacie ich rodzaje są ukierunkowane na różne potrzeby skóry.

AHA to alfahydroksykwasy, które odnawiają powierzchnię skóry, a jednocześnie dzięki swej hydrofilowej (wodnej) naturze są w stanie przywrócić równowagę nawilżenia skóry. Dlatego też polecane są szczególnie do skóry zniszczonej przez słońce i suchej. Pobudzają również produkcję kolagenu i redukują widoczne zmarszczki. AHA ma zatem działanie odmładzające i regenerujące. AHA można
uzyskać naturalnie lub syntetycznie. Najbardziej znane i najbardziej popularne kwasy AHA to np. kwas glikolowy (glycolic acid), kwas mlekowy (lactic acid), kwas cytrynowy (citric acid), kwas pirogronowy (pyruvic acid) i kwas winowy (tartaric acid).
 
BHA (betahydroksykwasy) w przeciwieństwie do AHA są lipofilowe i mogą wnikać głębiej w pory i oczyszczać je od wewnątrz. Dlatego są szczególnie polecane w przypadku skóry tłustej, skłonnej do przebarwień i zaskórników. BHA działają również przeciwzapalnie i antybakteryjnie, dlatego mogą być stosowane w leczeniu trądziku. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się mniej podatna na przebarwienia i podrażnienia, a jej wygląd jest wyraźnie poprawiony. BHA zazwyczaj występują w postaci kwasu salicylowego.
Czy można łączyć kwasy AHA i BHA?
W celu skorzystania z zalet obu kwasów, ich połączenie jest w każdym przypadku możliwe i optymalne, zwłaszcza w przypadku hiperpigmentacji.
 
Główne substancje czynne kwasów:

Aminokwasy Argininy HCL
Aminokwasy zyskują coraz większe znaczenie w kosmetykach. Jako faktyczny wstępny etap tak zwanych AHA, są ekstrahowane z nasion i pąków młodych roślin trzciny cukrowej. Są stosowane przede wszystkim do neutralizowania wolnych rodników w skórze, rozjaśniania plam pigmentacyjnych, stymulowania syntezy kolagenu, a tym samym do zmniejszania linii i zmarszczek.
Kwas azelainowy
Jest związkiem chemicznym pochodzącym z homologicznej serii kwasów dikarboksylowych. Ich sole i estry nazywane są azelainami.
Kwas pirogronowy
Kwas pirogronowy jest kwasem ketokarboksylowym, który pachnie jak kwas octowy. Jego sole i estry nazywane są pirogronianami.
Kwas glikolowy
Kwas glikolowy jest prawdopodobnie najbardziej znanym naturalnym kwasem owocowym lub kwasem alfahydroksylowym (AHA). Kwas glikolowy jest ekstrahowany z trzciny cukrowej. Kwas glikolowy
wspomaga naturalne funkcje skóry – jej odnowę komórkową. Efekt jest widoczny na dwa sposoby:
1. pomaga oczyszczać skórę z martwych komórek i stymuluje tworzenie nowych.
2. posiada właściwości keratolityczne, rozluźniając łączenia międzykomórkowe w martwym naskórku, co skutkuje łatwiejszym procesem złuszczania.
Kwas kojowy
Kwas kojowy występuje naturalnie w grzybni różnych grzybów, zwłaszcza grzyba Aspergillus oryzae. Ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne.
Kwas mlekowy
Występuje m.in. w zsiadłym mleku i piwie. Jako kwas lepki ma działanie keratolityczne i rozjaśniające. W formie rozcieńczonej przywraca kwaśny odczyn (pH) skóry.
Kwas salicylowy
Występuje w postaci estru w olejkach eterycznych i jako hormon roślinny w liściach, kwiatach i korzeniach różnych roślin. Ma ogromne znaczenie w obronie przed chorobotwórczymi substancjami.
Kwas cytrynowy
Występuje w owocach cytrusowych. Jest również stosowany jako środek konserwujący. Działa rozjaśniająco.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW WYKORZYSTUJĄCYCH KWASY AHA/BHA
Zabieg nie może być wykonywany:
  • w przypadku ostrej opryszczki na twarzy
  • do dwóch tygodni po przyjęciu antybiotyków i preparatów zawierających kortyzon
  • do 12 miesięcy po leczeniu retinoidami (kwas witaminy A)
  • podczas kuracji estrogenowej
  • podczas chemio- i radioterapii oraz do 6-miesięcy po ich zakończeniu
  • w sytuacji, gdy skóra narażona jest na silne promieniowanie UV (w tym solarium)

Inne przeciwwskazania:

  • alergie na składniki preparatu
  • przerwana ciągłość naskórka- świeże rany, zadrapania
  • blizny oraz skłonność do bliznowców
  • okres ciąży i karmienia piersią
  • trądzik ze zmianami ropnymi
  • trądzik różowaty w fazie wznowy
  • łuszczyca
  • choroby grzybicze i bakteryjne skóry
  • brodawki wirusowe
  • nosicielstwo wirusa HIV
  • AZS
  • Skóra po zabiegu depilacji (np. woskiem, pastą cukrową, laserem)